Pogaçe me djathë dhe gjalpë për mëngjes

08 korrik 2017 08:33

Për përgatitjen e këtyre pogaçeve, iu duhen produktet e mëposhtme:

Brumi:

750 gr miell

10 gr maje buke

1 lugë mjaltë

2 lugë çaji kripë

450 ml qumësht

Mbushja:

120 gr gjalpë

250 gr gjizë

100 gr ajkë

Susam

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme