Kërpudha të mbushura

03 korrik 2017 14:04

Për përgatitjen e kërpudhave të mbushura iu duhen produktet e mëposhtme:

500 gr kërpudha shampinjon

6 lugë supë gjize

1 ve

300 gr spinaq i pastruar

Vaj ulliri

1 lugë çaji qepe të tharë

100 gr djathë mocarella

Kripë dhe piper

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme