Supë e trashë me brokoli

02 korrik 2017 16:27

Për përgatitjen e supës së trashë me brokoli iu duhen produktet e mëposhtme:

500 gr shpatull pule pa asht

1 brokoli

1 qepë

3 ose 4 thelpinj hudhre

1 karotë

150 ml jogurt

2 ose 3 lugë miell misri

Kripë dhe piper

Majdanoz të tharë ose të freskët

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme