Kadaif me krem vanilje

25 qershor 2017 17:32

Për përgatitjen e kadaifit me krem vanilje dhe me miell kokosi iu duhen produktet e mëposhtme:

Përbërësit:

500 gr Kadaif

100 gr Gjalpë

700 gr Sheqer

700 ml Ujë

 

Përbërësit për kremin:

4 Vezë

100 gr Sheqer

750 ml Qumësht

200 gr Gjalpë

40 gr Nisheste

30 gr Miell gruri

20 gr Sheqer vanilje

200 gr Miell kokosi

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme