Kifle me djathë për mëngjes

27 maj 2017 10:14

Për përgatitjen e kifleve me djathë iu duhen produktet të cilat mund t’i gjeni më poshtë.

Ndërsa si përgatiten ato, mund t’i ndiqni në videon e mësipërme.

750 gr miell

3 lugë çaji (10 gr) maje buke të tharë

1 lugë sheqer ose mjaltë

2 vezë dhe 1 tjetër për lyerje të kifleve

100 ml vaj misri

500 ml qumësht

 

500 gr gjizë

1 vezë

Pak kripë

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme