File pule me salcë rozë

21 maj 2017 18:20

Për përgatitjen e fileve të pulës me salcë rozë iu duhen produktet e mëposhtme.

Ndërkaq se si përgatitet mund ta ndiqni në videon e mësipërme.

500 gr file pule

Vaj ulliri

Kripë dhe piper

3 speca të hajvarit

400 ml krem halta

3 ose 4 thelpinj hudhre

Piper të djegës

Kripë dhe piper

Borzilok të freskët

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme