Ëmbëlsirë me mollë dhe çokollatë

19 maj 2017 18:30

Për përgatitjen e ëmbëlsirës me mollë e çokollatë iu duhen produktet të cilat i gjeni më poshtë.

Ndërkaq, se si përgatitet kjo tavë mund ta ndiqni në videon e mësipërme.

Kremi: 5-6 molla

400 ml lëng molle

100 gr sheqer

100 gr çokollatë të zezë

2 pako puding çokollate

30 gr gjalpë

Glazura

500 gr çokollatë të zezë

10 gr gjalpë

1-2 lugë qumësht

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme