Kekë çaji me krem djathë dhe dredhëza

15 maj 2017 13:24

Për përgatitjen e këtij keki me krem djathë dhe me dredhëza iu duhen produktet e mëposhtme.

Ndërsa për të kuptuar se si përgatiten ato, mund të ndiqni videon.

250 gr vezë (rreth 4 vezë)

100 gr sheqer

220 gr miell

30 gr kakao

½ pako pluhur për pjekje

400 gr djathë

2 vezë

50 gr sheqer

200 gr dredhëza

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme