Karkaleca në verë të bardhë

14 maj 2017 22:05

Për përgatitjen e karkalecave në verë të bardhë iu duhen produktet e mëposhtme.

Se di përgatiten ato, mund ta ndiqni në videon më poshtë.

10 karkaleca

2 ose 3 thelpinj hudhër

5 ml lëng limoni

Kripë dhe piper

Majdanoz të freskët

30 ml verë të bardhë

30 ml ujë

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme