Tortë kokosi me çokollatë

12 maj 2017 20:25

Për përgatitjen e tortës me kokos dhe me çokollatë iu duhen produktet e mëposhtme:

Brumi:

120 gr gjalpë

100 gr kokos

250 gr miell

100 gr sheqer pluhur

1 vezë

1 të verdhë të vezës

Mbushja:

250 gr çokollatë e zezë mbi 60% kakao

400 ml krem halta

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme