ФИФА Евро 2024 KOHA.net

тајсон бес 13

Олександр Усик и Тајсон Фјури

Одреден е датумот на реваншот Усик - Фјури

војската 29 мај 2024 13:03 часот

Олександр Усик и Тајсон Фјури ќе се борат во реванш на 21 декември годинава во Саудиска Арабија,...

Олександр Усик - бокс

Сепак, Усик има еден пораз во кариерата

војската 23 мај 2024 17:09 часот

Тој беше многу лесен за движење и имаше добра техника, но јас бев подобар“, има ...

Олександр Усик - бокс

Неверојатната приказна на украинскиот шампион, Усик

војската 20 мај 2024 14:45 часот

Владимир Путин очигледно не скока од радост во Москва. Победата на боксерскиот шампион, Олександр Усик, во саботата...

Олександр Усик - Тајсон Фјури

Дали судијата требаше порано да го прекине натпреварот Усик - Фјури?

војската 19 мај 2024 09:13 часот

Украинскиот боксер Олександр Усик за малку ќе го нокаутира Британецот Тајсон Фјури во деветтата рунда, во борбата на векот...

Усик

Колку шутеви дадоа Усик и Фјури?

војската 19 мај 2024 01:51 часот

Тајсон Фјури упати 157 удари во борбата против Олександр Усик. Во меѓувреме, Украинецот имаше десет отсто повеќе, 170 ...

Усик

Што кажа Усику за победата над Фјури

војската 19 мај 2024 01:48 часот

„Благодарам на мојот тим. Тоа е одлична можност за мене, за моето семејство и за мојата земја. Тоа е одлично време, ...

Фуријата

Фјури: Бев подобар, му ја дадоа победата поради Украина

војската 19 мај 2024 01:45 часот

Тајсон Фјури оцени дека бил подобар од Олександр Усику, но дека победата му ја додели на Украинецот поради ...

Усик

Усик, неприкосновен шампион

војската 19 мај 2024 00:34 часот

Олександр Усик е неприкосновен светски шампион во тешка категорија професионален бокс. Украинецот го започна последниот напад во...

Ентони Џошуа

Џошуа, Роналдо и многу ѕвезди во близина на рингот каде се борат Фјури и Усик

војската 19 мај 2024 00:30 часот

Многу спортски, музички и филмски ѕвезди се во близина на рингот каде Тајсон ќе се бори...

Дрејк

Дрејк се обложува на борбата Fury - Usyk

војската 18 мај 2024 14:41 часот

Канадскиот рапер Дрејк откри за кого ќе навива Тајсон Фјури и Олександар Усик на денешниот супер натпревар.

Тајсон Фјури и Олександар Усик

Денеска на боксерскиот супер меч Фјури се соочува со Усик

војската 18 мај 2024 11:58 часот

Тајсон Фјури и Олександар Усик вечерва ќе се борат за да дојдат до четирите големи светски титули.

Фјури-Усик

Фјури и Усик се судираат на мерењата пред големиот натпревар

војската 17 мај 2024 21:21 часот

Тајсон Фјури и Олександр Усик се судрија на официјалните мерења пред големиот боксерски меч што ќе се одржи...

Lennox Lewis

Луис предвидува победа на Фјури над Усик

војската 16 мај 2024 17:50 часот

Боксерската легенда Ленокс Луис предвиде дека борбата меѓу Тајсон Фјури и Олександар Усик ќе ја добие Фјури. Победник...