ФИФА Евро 2024 KOHA.net

Тексас 6

алигатор

Остатоците од телото на жената се пронајдени во вилицата на алигаторот во Тексас

СВЕТОТ 31 мај 2024 10:57 часот

Официјални лица во Тексас пронашле останки на жена во вилицата на алигатор Властите биле во областа во потрага по ...

Аеродром во Тексас

Силен ветер го придвижи авионот на аеродромот во Тексас

СВЕТОТ 30 мај 2024 13:48 часот

Авион во вторникот беше преместен од својата позиција во аеродром во Тексас како резултат на силните ветрови...

Торнадо во Тексас / Фото: CBS

Торнадата во Тексас оставија 760,000 луѓе без струја

СВЕТОТ 28 мај 2024 18:37 часот

Стотици илјади луѓе се без струја во Тексас како резултат на силното невреме што го погоди регионот...

Тексас

Најмалку девет загинати во невремето во Тексас

СВЕТОТ 26 мај 2024 18:52 часот

 (АП) - Силните бури усмртија најмалку девет луѓе и оставија трага на уништување во Тексас, Оклахома...

Во Тексас се собраа 706 луѓе по име „Кајл“, но не доволно за да го соборат рекордот

Во Тексас се собраа 706 луѓе по име „Кајл“, но не доволно за да го соборат рекордот

Љубопитност 21 мај 2024 18:21 часот

Уште еден обид на тексашкиот град Кајл да го собори светскиот рекорд за најголем собир на луѓе...

Илустрација

Четворица загинати од невремето што го погоди Тексас

СВЕТОТ 17 мај 2024 11:00 часот

Невремето остави четворица мртви и исфрли струја на милиони луѓе и бизниси во југоисточен Тексас...