KOHA.net

Тејлор Свифт 13

Еминем Свифт

Еминем нема да дозволи Тејлор Свифт да влезе во историјата

SHOWBIZ 23 јули 2024 12:00 часот

Пејачката Тејлор Свифт за прв пат по неколку месеци не ја предводи топ листата на 200 најдобри песни...

Тејлор Свифт

Германската полиција уапси демант на Тејлор Свифт

SHOWBIZ 18 јули 2024 14:25 часот

Германската полиција соопшти дека во четвртокот привела маж осомничен дека ја демне пејачката...

Андреа Бочели

Андреа Бочели сака да соработува со Тејлор Свифт

SHOWBIZ 8 јули 2024 15:30 часот

Светски познатиот италијански пејач Андреа Бочели изјави дека сака да соработува со пејачката Тејлор Свифт.

Тејлор Свифт

Тејлор Свифт храбро го изгасна пожарот во нејзиниот стан

SHOWBIZ 19 јуни 2024 година, 14:56 часот

Како хероина беа претставени ѕвездата Тејлор Свифт, нејзината пријателка и американската пејачка Грејси Адамс. Како што рече...

Свифт

На 100-тиот концерт Тејлор Свифт вели дека турнејата ќе заврши во декември

SHOWBIZ 14 јуни 2024 година, 11:22 часот

Тејлор Свифт објави дека нејзината турнеја „Eras“ официјално ќе заврши во декември оваа година. Ова е...

Свифт

Тејлор Свифт се заглавува на сцената

SHOWBIZ 8 јуни 2024 година, 15:10 часот

Тејлор Свифт за малку ќе го прекинеше концертот во Единбург поради „чуден грч“ Пејачката ја запрепасти...

Lady Gaga

Лејди Гага одговори на гласините за бременоста

SHOWBIZ 6 јуни 2024 година, 09:05 часот

Пејачката Лејди Гага демантираше дека е бремена со некои зборови од текстот на песната на ѕвездата Тејлор Свифт...

Тејлор Свифт

Бездомниците се испраќаат надвор од градот за да направат место за фановите на Тејлор Свифт

SHOWBIZ 29 мај 2024 22:30 часот

Голем број бездомници се испратени надвор од Единбург за да направат простор за туристите кои се упатуваат кон настапот на Тејлор...

Тејлор Свифт

Тејлор Свифт го собори рекордот на Spotify со нов албум

SHOWBIZ 21 април 2024 08:44 ч

Новиот албум на Тејлор Свифт „The Tortured Poets Department“ го собори рекордот за најслушан на Spotify...

Тејлор Свифт

Тејлор Свифт ги отвора страниците на дневникот на животот со својот нов албум

SHOWBIZ 19 април 2024 14:37 ч

Тејлор Свифт ги отвори страниците од својот дневник во нејзиниот последен албум „The Tortured Poets Department“ Суперѕвездата на...

Тејлор Свифт

Новиот албум на Тејлор Свифт протекува на интернет еден ден пред објавувањето

SHOWBIZ 18 април 2024 13:34 ч

Изгледа дека новиот албум на Тејлор Свифт „The Tortured Poets Department“ протече на интернет, еден ден пред официјалното објавување...

Тејлор Свифт

Тејлор Свифт е меѓу милијардерите во светот

SHOWBIZ 2 април 2024 19:22 ч

Тејлор Свифт му се придружи на Илон Маск, рангирана меѓу најбогатите луѓе во светот, според Форбс Американската пејачка...

Тејлор Свифт

Тејлор Свифт доминира во шоуто iHeartRadio

SHOWBIZ 2 април 2024 13:26 ч

Шоуто на наградите iHeartRadio се одржа во вторникот вечерта во театарот Долби во Лос Анџелес и...