ФИФА Евро 2024 KOHA.net

Шпанија 40

евра 2024

Марка: Албанија, репрезентацијата со 10 знамиња

евра 2024 23 јуни 2024 година, 10:36 часот

Големиот шпански весник Марка, во пресрет на натпреварот со...

Јасир Асани

Асани: Можеби моите копачки се попознати од мене

евра 2024 23 јуни 2024 година, 09:26 часот

Дизелдорф, 23 јуни - Фудбалските копачки кои Јасир Асани ги носеше на натпреварот против Албанија предизвикаа мешаница...

Aymeric Laporte

Лапорте против критичарите: Во добра форма сум

евра 2024 22 јуни 2024 година, 17:25 часот

Дефанзивецот на Шпанија, Ајмерик Лапорте се соочи со критичарите кои беа изненадени од неговата покана...

Арбер Хоџа

Шпанија делува незапирливо, но Хоџа е оптимист

евра 2024 21 јуни 2024 година, 17:25 часот

Репрезентативецот на Шпанија веќе помина во нокаут фазата на Европското првенство во Германија. Шпанија победи со 3:0 против Хрватска и го совлада...

Роберто Баџо

Роберто Баџо е ограбен дома додека го гледа натпреварот на Италија со Шпанија

фудбал 21 јуни 2024 година, 11:01 часот

Поранешната ѕвезда на Италија Роберто Баџо бил ограбен со пиштол во неговиот дом додека гледал...

Шпанија

Шпанија обезбеди дополнителен пласман на „Евро 2024“

евра 2024 20 јуни 2024 година, 22:52 часот

Шпанија ја совлада Италија во натпреварот од второто коло од групата Б на „Евро 2024“ за да обезбеди пласман...

Шпанија

Шпанија во водство

евра 2024 20 јуни 2024 година, 22:14 часот

Шпанија поведе пред Италија. Рикардо Калафиори си постигна автогол во 55. минута.  

Родри

Против Албанија отсуствува Родри

евра 2024 20 јуни 2024 година, 21:50 часот

Супер играчот за врска Родри ќе ја пропушти Шпанија на натпреварот против Албанија во последното коло од групата Б на ЕП 2024. Ѕвездата...

Шпанија

Првото полувреме од натпреварот Шпанија - Италија заврши без голови

евра 2024 20 јуни 2024 година, 21:46 часот

Без голови заврши првото полувреме од натпреварот помеѓу двата гиганти на Европа, Шпанија и Италија.

Шпанија

Објавени официјалните формации: Шпанија - Италија

евра 2024 20 јуни 2024 година, 19:57 часот

Објавени официјалните формации за натпреварот меѓу Шпанија и Италија во групата Б на Европското првенство „Евро 2024“.

Шпанија

Шпанија обезбеди дополнителен пласман на „Евро 2024“

евра 2024 20 јуни 2024 година, 19:57 часот

евра 2024

Шпанија и Италија во потрага по квалификации

евра 2024 20 јуни 2024 година, 10:30 часот

„Арена Ауф Шалке“ е арената на супер натпреварот меѓу Шпанија и Италија, два од најголемите европски претставници Натпреварот Шпанија - Италија...

вратата

Лапорте, Родри и Мората подготвени за Италија

евра 2024 18 јуни 2024 година, 17:24 часот

Ѕвездите на Шпанија, Ајмерик Лапорте, Родри и Алваро Мората ќе бидат подготвени за натпреварот против Италија, а Шпанија ќе...

Шпанија

Нема повеќе „тики така“ - Шпанија победи без доминирање на посед на топката

фудбал 16 јуни 2024 година, 16:05 часот

Повеќе не е алчна за топка, Шпанија го доби првиот меч на „Евро 2024“ играјќи поинаку од Шпанија...

Фабијан Руиз

Руиз, човек на натпреварот

евра 2024 15 јуни 2024 година, 20:06 часот

Фабијан Руиз е прогласен за најдобар на мечот меѓу Шпанија и Хрватска во саботата попладнето победи со 3:0, а Руиз...

Шпанија

Шпанија длабоко ја порази Хрватска, најавува итна кандидатура

евра 2024 15 јуни 2024 година, 17:57 часот

Репрезентативецот на Шпанија брилјираше во првото полувреме за да му нанесе длабок пораз на претставникот на Хрватска Во саботата попладне...

Ламин Јамал

Јамали пишува историја

евра 2024 15 јуни 2024 година, 16:42 часот

Ламине Јамал станува најмладиот играч на Европското фудбалско првенство Јамал ќе стартува за Шпанија против...

Педро - Шпанија

Педри, надежта на Шпанија за успех

евра 2024 9 јуни 2024 година, 11:23 часот

Педри повторно ја открива својата најдобра форма и ќе има важна улога за Шпанија во...

Шпанија

Шпанија „жешко“ влегува во ЕП 2024.

фудбал 8 јуни 2024 година, 23:25 часот

Шпанија длабоко ја совлада Северна Ирска во последниот пријателски натпревар пред почетокот на ЕП „Евро 2024“ со резултат 5:1.

Шпанија

Одреден е финалниот тим на Шпанија за „Евро 2024“.

евра 2024 7 јуни 2024 година, 12:42 часот

Шпанија во петокот напладне го објави конечниот список на фудбалери за ЕП 2024. Пау Кубарси, Алеикс Гарсија и Маркос...