KOHA.net

Ромите 12

Ромите

Лукаку обезбеди победа за Рома

фудбал 19 мај 2024 22:42 часот

Рома победи со 1:0 против Џенова во неделата навечер. Натпреварот важеше за 37. коло, поточно претпоследното...

Едон Жегорва - Лил

Трансфери: Жегрова на „радарот“ на Рим

фудбал 13 мај 2024 14:32 часот

По Јувентус интерес за услугите на фудбалерот на косовскиот репрезентативец Едон Жегрова пројави и тимот на Рим, пишуваат ...

Даниеле де Роси

Капело зборува за Де Роси по поразот од Рома

фудбал 11 мај 2024 14:46 часот

Фабио Капело изјави дека Даниеле де Роси треба да ужива во позитивните моменти од последниот натпревар на Рома со...

Аталанта

Финалистот од Лигата на Европа се соочува со Рома

фудбал 11 мај 2024 09:30 часот

Аталанта во неделниот натпревар против Рома ќе влезе како финалист во Лига Европа.

Гранит Џака

Џака: Само со финалето би бил многу депресивен

фудбал 10 мај 2024 20:54 часот

(20мин.ч) – Гранит Џака и понатаму е непоразен со Леверкузен, по 49 натпревари оваа сезона. Сега е во финалето на...

Баер Леверкузен

Леверкузен и Џака не запираат, се пласираат во финалето на Лига Европа

фудбал 9 мај 2024 22:28 часот

Мајсторското додавање на Гранит Џака се претвори во гол во 97. минута. И благодарение на тој гол Баер Леверкузен...

Рим и Јувентус

Рома и Јувентус ремизираа во големото дерби

фудбал 5 мај 2024 22:41 часот

Големото дерби во Серија А меѓу Рим и Јувентус не даде победник на натпреварот во неделата вечерта.

Рома - Серија А

Рома го добива натпреварот кој беше прекинат на 14 април

фудбал 25 април 2024 20:29 ч

Рома во дополнителни минути го доби натпреварот кој започна на 14 април, а заврши во четвртокот вечерта.

Рим - Милано

Рома седум пати го елиминира европскиот шампион

фудбал 18 април 2024 23:02 ч

Рома го елиминираше седумкратниот европски шампион Милан од Лигата на Европа Рома победи на „Олимпико“ во четвртокот вечерта.

Ромите

Тотенхем е заинтересиран за Рикардо Калафиори

фудбал 15 април 2024 11:18 ч

Дефанзивецот Рикардо Калафиори би можел да биде првото заминување од тимот на Болоња ова лето, пишуваа во понеделникот англиските медиуми.

Ромите

Рим го доби главниот градски дерби

фудбал 6 април 2024 19:58 ч

Рома минимално го победи, 1:0, дербито против Лацио во сабота во Серија А во 31. коло Џанлука Манчини го постигна голот...

Пауло Дыбала

Дибала во сомнеж против Лече, Смолинг и Санчес се враќаат

фудбал 29 март 2024 година 20:04 часот

Ѕвездата на Рома Пауло Дибала продолжи да тренира индивидуално, додека Крис Смолинг и Ренато Санчес ќе ...