ФИФА Евро 2024 KOHA.net

Премиер Лигата 44

Премиер лига - ВАР

ВАР останува во Премиер лигата

фудбал 6 јуни 2024 година, 16:22 часот

Клубовите од Премиер лигата во четвртокот гласаа за продолжување на употребата на ВАР во следното издание, откако...

Арне Слот

Официјално: Слот го замени Јирген Клоп во Ливерпул

фудбал 20 мај 2024 19:28 часот

Холанѓанецот Арне Слот од следната сезона ќе биде тренер на тимот на Ливерпул. Вака англискиот клуб објави...

Манчестер Сити

Дали Сити е најголемиот англиски тим?

фудбал 19 мај 2024 22:52 часот

 (АП) - Бројките зборуваат сами за себе. Четврта последователна титула во Премиер лигата за Манчестер Сити. Шестото во седум изданија го потврдува...

Аријанет Муриќ

Муриќи е пречекан со пораз од Премиер лигата

фудбал 19 мај 2024 19:23 часот

Голманот на Косово, Аријанет Муриќ, во саботата беше пречекан од елитата на англискиот фудбал, со пораз во последниот натпревар...

Фил Фоден

Фоден ја освои главната награда во Премиер лигата

фудбал 18 мај 2024 12:43 часот

Фил Фоден од Манчестер Сити во саботата е избран за најдобар играч на Премиер лигата оваа сезона.

Пеп Гвардиола

Сити бара историја, Клоп поздравува

фудбал 18 мај 2024 10:40 часот

Манчестер Сити има за цел да влезе во историјата на Премиер лигата во последното коло. Овој викенд во Англија...

Манчестер Јунајтед

Јунајтед победи против Њукасл во драматичен натпревар

фудбал 15 мај 2024 23:01 часот

Драматичен натпревар се одигра на „Олд Трафорд“, но на крајот Манчестер Јунајтед го совлада Њукасл со 3:2, во мечот на...

Нкунку

Челзи го победи Брајтон во преостанатиот натпревар

фудбал 15 мај 2024 22:55 часот

Челзи победи со 2:1 против Брајтон во преостанатиот натпревар од 34. коло на англиската Премиер лига во средата...

Премиер лига - ВАР

Англија можеби нема да има ВАР во следното издание

фудбал 15 мај 2024 20:58 часот

Екипите од англиските премиерлигаши ќе гласаат доколку сакаат да го тргнат ВАР од следното издание Вулверхемптон беше клупскиот...

Манчестер Сити

Сити го добива „финалето“, Гвардиола се приближува до историјата

фудбал 14 мај 2024 22:57 часот

Манчестер Сити направи многу голем чекор кон титулата шампион во Премиер лигата на Англија. Со победата...

Андони Ираола

Ираола го продолжува договорот со Бурнмаут

фудбал 13 мај 2024 15:58 часот

Екипата на Борнмут во понеделникот објави дека тренерот Андони Ираола го продолжил договорот до 2026 година Шпанецот Ираола...

Челзи

Челзи во врвна форма, го вознемири Нотингем

фудбал 11 мај 2024 20:30 часот

Челзи ја постигна третата последователна победа во Премиер лигата. Избраниците на Маурисио Покетино во саботата го совладаа Нотингем со 3:2...

Манчестер Сити

Сити го совлада Фулам, ја продолжува трката за титулата шампион

фудбал 11 мај 2024 15:29 часот

Манчестер Сити привремено ја зазеде првата позиција во Премиер лигата Тимот предводен од Пеп Гвардиола во саботата има...

Манчестер Сити

Сити ја чека грешката на Арсенал

фудбал 11 мај 2024 08:00 часот

Ривалството помеѓу Манчестер Јунајтед и Арсенал ќе го одбележи 37. коло од Премиер лигата Овој натпревар се игра во недела и...

Кол Палмер

Палмер, играч на месецот во Премиер лигата

фудбал 10 мај 2024 15:38 часот

Играчот од средниот ред на Челзи, Кол Палмер ја доби наградата за најдобар фудбалер за месец април во Премиер лигата,...

Jorginho

Жоргињо останува во Арсенал

фудбал 9 мај 2024 16:27 часот

Арсенал во четвртокот објави дека Жоргињо потпишал краткорочно продолжување на договорот со „револверистите“. Играчот од средниот ред кој го претставува...

Ерлинг Халанд - Манчестер Сити

Објавен е потесниот избор за најдобар играч и менаџер во Премиер лигата

фудбал 9 мај 2024 16:15 часот

Напаѓачот на Манчестер Сити, Ерлинг Халанд може да биде прогласен за најдобар играч на сезоната во Премиер лигата за времето...

Манчестер Јунајтед

Клекнат Манчестер Јунајтед

фудбал 6 мај 2024 23:08 часот

Манчестер Јунајтед загуби на натпреварот против Кристал Палас во понеделникот вечерта. Јунајтед загуби со 4:0 од Палас во натпреварот...

Ерик десет Хаг

Трансфери, Тен Хаг опција за тренер на Баерн

фудбал 6 мај 2024 19:27 часот

Томас Тухел ги има последните денови како тренер на Баерн, додека челниците на баварскиот клуб продолжуваат да работат на...

Судија - камера

Во Премиер лигата за прв пат судија со видео камера

фудбал 6 мај 2024 18:14 часот

За прв пат на натпревар од англиската Премиер лига, судијата ќе биде опремен со видео камера, најавува...