ФИФА Евро 2024 KOHA.net

ТУЖБА 5

Kanye West

Правните застапници на Канје и Самер постигнаа спогодба за авторските права

SHOWBIZ 26 јуни 2024 година, 14:40 часот

Контроверзниот уметник Канје Вест постигна договор со претставниците на пејачката Дона Самер, за авторски права Во февруари сопругот...

Мадона за време на турнејата „Celebrations“.

Обожавателите се откажаа од тужбата против Мадона поради нејзиниот концерт

SHOWBIZ 20 јуни 2024 година, 08:44 часот

Двајца обожаватели на Мадона се откажаа од тужбата против пејачката поради тоа што започнала едно нејзино шоу со...

Министерката за правда, Албулена Хаџиу

Хаџиу: Членството во Советот на Европа го отвора патот за тужби за геноцид против Србија

Арбери 28 април 2024 14:53 ч

Министерката за правда Албулена Хаџиу изјавува дека членството на Косово во Советот на Европа ќе го отвори патот на правдата....

Меган чај жетва

Меган Ти Stallion е тужена од нејзиниот поранешен фотограф

SHOWBIZ 24 април 2024 20:11 ч

Фотограф кој работел за Меган Ти Сталион во вторникот поднел тужба против раперот, преку која...

50 Cent Дафне Џој

50 Cent ќе бара старателство над синот што го има со Дафне Џој

SHOWBIZ 29 март 2024 година 12:01 часот

Светски познатиот рапер 50 Cent планира да побара целосно старателство над својот син Сајр, кој...