KOHA.net

Манчестер Јунајтед 26

Ерик десет Хаг

Тен Хагу го цени Јоро

фудбал 21 јули 2024 21:42 часот

Тренерот на Манчестер Јунајтед, Ерик тен Хаг е задоволен од изгледот на Французинот Лени Јоро, на пријателскиот натпревар...

Манчестер Јунајтед

Јунајтед не го купува Амрабати

фудбал 21 јули 2024 21:36 часот

Екипата на Манчестер Јунајтед не е подготвена да потроши 20 милиони евра за картонот на играчот од средниот ред Софијан Амбрабат. Но...

Matthijs de Ligt

Тен Хег го потврди интересот на Јунајтед за Де Лигт

фудбал 20 јули 2024 16:15 часот

Холандскиот дефанзивец Матијс де Лигт се очекува да му се приклучи на тимот на Манчестер Јунајтед од германскиот гигант Баерн Минхен, тренерот Ерик тен Хаг.

Руд ван Нистерлрој

Официјално, Ван Нистелрој во Манчестер Јунајтед

фудбал 11 јули 2024 17:10 часот

Легендата Руд ван Нистелрој се врати во Манчестер Јунајтед Во вторникот големиот англиски клуб објави дека го назначил Рене Хакен...

Лени Јоро

Јоро блиску до трансфер во Јунајтед

фудбал 9 јули 2024 18:35 часот

Францускиот тим Лил ја прифати понудата на Манчестер Јунајтед за централниот дефанзивец Лени Јоро.

Oshошуа Циркзи

Јунајтед блиску до договор со холандскиот фудбалер

фудбал 7 јули 2024 21:45 часот

Крилниот напаѓач Џошуа Циркзи е блиску до трансфер во Манчестер Јунајтед. Во неделата англиските медиуми објавија дека...

Ерик десет Хаг

Тен Хејг го продолжува договорот со Јунајтед

фудбал 4 јули 2024 12:31 часот

Ерик тен Хаг го продолжи договорот со Манчестер Јунајтед до 2026 година Иднината на холандскиот тренер беше нејасна,...

Ерик десет Хаг

Јунајтед одлучи да го задржи Тен Хаг

фудбал 11 јуни 2024 година, 23:31 часот

Ерик тен Хег ќе остане тренер на Манчестер Јунајтед откако клубот одлучи да го задржи Холанѓанецот на чело на ...

Мејсон Гринвуд

Јунајтед сака да го продаде Гринвуд

фудбал 28 мај 2024 18:23 часот

Манчестер Јунајтед размислува да го продаде Англичанецот Мејсон Гринвуд има договор со Јунајтед до летото годинава...

Ерик десет Хаг

„Дали мислиш дека ова беше твојот последен натпревар?

фудбал 25 мај 2024 18:57 часот

Тренерот на Манчестер Јунајтед, Ерик тен Хаг, се огласи по информациите дека ќе добие отказ дури и ако успее да победи...

ОБЕДИНЕТИ

Јунајтед го изненади Сити, по 13-ти пат го освои ФА Купот

фудбал 25 мај 2024 16:38 часот

(17:56) - Манчестер Јунајтед го освои ФА Купот откако го совлада шампионот во финалето одржано во саботата...

Ерик десет Хаг

Манчестер Јунајтед одлучи да го отпушти Тен Хег дури и ако го освои ФА Купот

фудбал 24 мај 2024 16:54 часот

Манчестер Јунајтед одлучи да го отпушти тренерот Ерик Тен Хег по финалето на ФА Купот против Манчестер Сити во саботата.

Манчестер Јунајтед

Човек. Јунајтед ја завршува најслабата сезона во Премиер лигата

фудбал 19 мај 2024 19:24 часот

Расмус Хојлунд и Диого Далот му помогнаа на Манчестер Јунајтед да го добие последниот натпревар од англиската фудбалска елита во...

Манчестер Јунајтед

Јунајтед победи против Њукасл во драматичен натпревар

фудбал 15 мај 2024 23:01 часот

Драматичен натпревар се одигра на „Олд Трафорд“, но на крајот Манчестер Јунајтед го совлада Њукасл со 3:2, во мечот на...

Рафаел Варанан

Трансфери: Познатиот дефанзивец на Јунајтед заминува

фудбал 14 мај 2024 12:21 часот

Рафаел Варан потврди дека ќе го напушти Манчестер Јунајтед на крајот од оваа сезона. Тој ја напушта „Стара...

Арсенал го добива дербито

Арсенал го добива дербито и ја продолжува трката

фудбал 12 мај 2024 17:53 часот

Арсенал постигна важна победа во неделата попладне. Тимот предводен од Микел Артета го победи Манчестер Јунајтед на гости...

Casemiro

Касемиро не е поканет од Бразил за Копа Америка

фудбал 10 мај 2024 20:29 часот

Играчот од средниот ред на Манчестер Јунајтед, Касемиро е изоставен од тимот на Бразил за Копа Америка следниот месец.

Манчестер Јунајтед

Клекнат Манчестер Јунајтед

фудбал 6 мај 2024 23:08 часот

Манчестер Јунајтед загуби на натпреварот против Кристал Палас во понеделникот вечерта. Јунајтед загуби со 4:0 од Палас во натпреварот...

Ерик десет Хаг

Тен Хаг нема да биде отпуштен

фудбал 2 мај 2024 11:39 часот

Не се очекува Манчестер Јунајтед да го смени тренерот Ерик тен Хег на крајот од тековната сезона, пишува „The Athletic“ во четврток....

Манчестер Јунајтед

Манчестер Јунајтед следната година нема да се натпреварува во „Шампионите“.

фудбал 27 април 2024 23:19 ч

Англискиот гигант Манчестер Јунајтед ни математички нема шанси да заземе место меѓу четирите најдобри во Премиер лигата оваа сезона...