ФИФА Евро 2024 KOHA.net

Манчестер Сити 34

Стефан Ортега

Ортега го продолжува договорот со Сити

фудбал 8 јуни 2024 година, 14:55 часот

Германскиот голман Стефан Ортега го продолжи договорот на уште две години со тимот на Манчестер Сити. Веста ја соопшти ...

Кевин де Брун

Де Брујн најавува трансфер во Саудиска Арабија

фудбал 4 јуни 2024 година, 16:29 часот

Белгиската ѕвезда, Кевин Де Брујн, не ја отфрли можноста за трансфер во Саудиска Арабија „Понуди од Арабија? На мои години...

Пеп Гвардиола

Пеп Гвардиола, најплатениот тренер во Премиер лигата

фудбал 28 мај 2024 18:13 часот

Пеп Гвардиола е веројатно најплатениот менаџер во Премиер лигата. Според „The Sun“, Гвардиола е платен 20 милиони фунти во...

ОБЕДИНЕТИ

Јунајтед го изненади Сити, по 13-ти пат го освои ФА Купот

фудбал 25 мај 2024 16:38 часот

(17:56) - Манчестер Јунајтед го освои ФА Купот откако го совлада шампионот во финалето одржано во саботата...

Манчестер Сити

Дали Сити е најголемиот англиски тим?

фудбал 19 мај 2024 22:52 часот

 (АП) - Бројките зборуваат сами за себе. Четврта последователна титула во Премиер лигата за Манчестер Сити. Шестото во седум изданија го потврдува...

Манча

Манчестер Сити, шампион на Англија

фудбал 19 мај 2024 17:07 часот

Манчестер Сити продолжи да доминира во Премиер лигата. Четвртата титула во низа избраниците на Пеп Гвардиола ја осигураа...

Фил Фоден

Фоден ја освои главната награда во Премиер лигата

фудбал 18 мај 2024 12:43 часот

Фил Фоден од Манчестер Сити во саботата е избран за најдобар играч на Премиер лигата оваа сезона.

Пеп Гвардиола

Сити бара историја, Клоп поздравува

фудбал 18 мај 2024 10:40 часот

Манчестер Сити има за цел да влезе во историјата на Премиер лигата во последното коло. Овој викенд во Англија...

Едерсон со Пеп Гвардиола

Голем недостаток за Сити во последните две „финалиња“.

фудбал 16 мај 2024 17:25 часот

Голманот на Манчестер Сити, Едерсон ќе го пропушти одлучувачот за титулата во Премиер лигата, како и...

Стефан Ортега

Неочекуван херој на Манчестер Сити

фудбал 15 мај 2024 11:51 часот

Манчестер Сити имаше неочекуван херој бидејќи го направи решавачкиот чекор кон четвртата титула по ред во Премиер лигата. Никој...

Манчестер Сити

Сити го добива „финалето“, Гвардиола се приближува до историјата

фудбал 14 мај 2024 22:57 часот

Манчестер Сити направи многу голем чекор кон титулата шампион во Премиер лигата на Англија. Со победата...

Манчестер Сити - Пеп Гвардиола

Гвардиола: Успехот на Сити нема врска со пари

фудбал 14 мај 2024 12:36 часот

Манчестер Јунајтед и Челзи би ги предизвикале Манчестер Сити и Арсенал во трката за титулата во Премиер лигата доколку успехот...

Манчестер Сити

Сити го совлада Фулам, ја продолжува трката за титулата шампион

фудбал 11 мај 2024 15:29 часот

Манчестер Сити привремено ја зазеде првата позиција во Премиер лигата Тимот предводен од Пеп Гвардиола во саботата има...

Манчестер Сити

Сити ја чека грешката на Арсенал

фудбал 11 мај 2024 08:00 часот

Ривалството помеѓу Манчестер Јунајтед и Арсенал ќе го одбележи 37. коло од Премиер лигата Овој натпревар се игра во недела и...

Ерлинг Халанд - Манчестер Сити

Објавен е потесниот избор за најдобар играч и менаџер во Премиер лигата

фудбал 9 мај 2024 16:15 часот

Напаѓачот на Манчестер Сити, Ерлинг Халанд може да биде прогласен за најдобар играч на сезоната во Премиер лигата за времето...

Ерлинг Халанд

Халанд блеска во победата на Сити

фудбал 4 мај 2024 19:59 часот

Норвешкиот напаѓач Ерлинг Халанд постигна четири гола во саботата во победата на Манчестер Сити над Вулверхемптон од 5:1.

Манчестер Сити

Сити победува и се доближува до врвот на табелата

фудбал 25 април 2024 23:01 ч

Манчестер Сити го доби преостанатиот натпревар од 29. коло на Премиер лигата и се доближи до Арсенал...

Фабио Канаваро

Трансфери, Канаваро тренер на Удинезе

СПОРТ 22 април 2024 15:43 ч

Удинезе во понеделник назначен за нов тренер на тимот Италијанската легенда Фабио Канаваро ќе го води тимот на Удинезе до...

Бернардо Силва

Бернардо Силва го напушта Челзи без трофеј

фудбал 20 април 2024 20:13 ч

Бернардо Силва од трагичната фигура на Манчестер Сити во Лигата на шампионите во средината на неделата се претвори во фигура на успех...

Рудигер

Двајца играчи на Реал Мадрид одбија да го шутираат пеналот против Сити

фудбал 18 април 2024 09:37 ч

Давиде Анчелоти, синот и помошник на тренерот Карло Анчелоти, детално објасни како се одлучиле за петте џелати на...