KOHA.net

Конференциска лига 4

Линдрит Камбери

Камбери постигна гол, Цуеричу обезбеди квалификации за Конференциската лига

фудбал 20 мај 2024 21:43 часот

Цуеричу во понеделникот обезбеди квалификации за Конференциската лига благодарение на победата од 2:1 против Лугано. Првиот гол за Цирих...

Олимпијакос

Олимпијакос ја елиминира Астон Вила, се пласира во финалето

фудбал 9 мај 2024 23:00 часот

Астон Вила е елиминирана од Конференциската лига. Астон Вила загуби со 2:0 во четвртокот вечерта во натпреварот...

Фиорентина - лига и конференција

Фиорентина обезбеди финале во Конференциската лига

фудбал 8 мај 2024 20:58 часот

Фиорентина обезбеди финале во Конференциската лига по ждрепката постигната во средата вечерта во Белгија, Фиорентина ремизираше 1:1.

Олимпијакос

Олимпијакос победи против Фенербахче во првиот натпревар

фудбал 11 април 2024 20:51 ч

Олимпијакос го совлада Фенербахче во првиот четвртфинален натпревар од Конференциската лига. Сепак, големиот турски тим на...