ФИФА Евро 2024 KOHA.net

пример 5

Галатасарај

Галатасарај, шампион на Турција

фудбал 26 мај 2024 20:02 часот

Галатасарај е шампион на Турција за изданието 2023/2024 година Галатасарај ја одбрани титулата во неделата по победата од 3:1 во гостувањето кај Коњаспор,...

Young Boys

Имери ја освојува титулата во Швајцарија

фудбал 20 мај 2024 21:50 часот

Она што беше јасно некое време, сега е и официјално. Јанг Бојс за прв пат е шампион на Швајцарија...

Манчестер Сити

Дали Сити е најголемиот англиски тим?

фудбал 19 мај 2024 22:52 часот

 (АП) - Бројките зборуваат сами за себе. Четврта последователна титула во Премиер лигата за Манчестер Сити. Шестото во седум изданија го потврдува...

КФ Балкани

Балкани трет пат по ред шампион на Косово

фудбал 18 мај 2024 16:54 часот

Балканот чиј тренер е Илир Даја по трет пат ја освои титулата во косовската фудбалска елита Прославата на...

Митровица

Митровица, шампион во Суперлигата на фудбалерки

фудбал 12 мај 2024 15:23 часот

Митровица е шампион на Косово во Суперлигата на фудбалери. Во неделата беше организирана церемонијата на предавање на пехарот Митровица поразена...