ФИФА Евро 2024 KOHA.net

jurgen klopp 10

Мурињо

Како реагираат навивачите на Дортмунд кога ќе ги видат Клоп и Мурињо

фудбал 1 јуни 2024 година, 20:23 часот

Навивачите на Дортмунд гласно навиваа кога на екранот на стадионот го видоа поранешниот тренер на тимот, Јирген Клоп.

Арне Слот

Официјално: Слот го замени Јирген Клоп во Ливерпул

фудбал 20 мај 2024 19:28 часот

Холанѓанецот Арне Слот од следната сезона ќе биде тренер на тимот на Ливерпул. Вака англискиот клуб објави...

Ливерпул на „Енфилд“

Клоп го добива добредојдениот меч со Ливерпул

фудбал 19 мај 2024 19:05 часот

Тренерот Јирген Клоп го доби пречекот со Ливерпул Периодот на Клоп заврши со победа од 2:0 во саботата, со...

Пеп Гвардиола

Сити бара историја, Клоп поздравува

фудбал 18 мај 2024 10:40 часот

Манчестер Сити има за цел да влезе во историјата на Премиер лигата во последното коло. Овој викенд во Англија...

Jurgen Klopp

Дортмунд размислува да го врати Клоп во 2025 година

фудбал 2 мај 2024 11:55 часот

Борусија Дортмунд размислува да го врати поранешниот тренер Јирген Клоп на чело на тимот во 2025. Клоп ќе си замине...

Салах, Клоп

Салах по пресметката со Клоп: Ако зборувам денеска, ќе има оган

фудбал 27 април 2024 16:21 ч

Ѕвездата на Ливерпул, Мохамед Салах изјави дека ако тој зборуваше денеска тогаш ќе дојдеше до пожар, по судирот...

Арне Слот

Готово, Слот го замени Клоп во Ливерпул

фудбал 26 април 2024 22:02 ч

Тренерот на Феенорд, Арне Слот од следната сезона ќе биде најмладиот тренер на Ливерпул, соопштено е...

Jurgen Klopp

Клоп: Елиминацијата од Лига Европа може да му помогне на Ливерпул да се фокусира на лигата

фудбал 19 април 2024 11:47 ч

По елиминацијата на Ливерпул од четврт-финалето на Лига Европа, тренерот Јирген Клоп изјави дека неговиот тим мора да...

Jurgen Klopp

Нико Ковач се гледа како замена за Клоп во Ливерпул

фудбал 15 април 2024 10:51 ч

Тренерот Јирген Клоп на почетокот на оваа година најави дека ќе го напушти Ливерпул, по девет години престој.

Рубен Аморим

„Начелен договор“, Ливерпул го наоѓа наследникот на Клоп

фудбал 9 април 2024 12:53 ч

Тренерот на Спортинг, Рубен Аморим постигна начелен договор да го води Ливерпул од следната сезона, објави...