KOHA.net

Илир Даја 9

Илир Даја

Даја е изненаден од играчите и се емотивира во изјавата по натпреварот

фудбал 18 мај 2024 17:21 часот

Селекторот Илир Даја е пресреќен поради третата освоена титула со Балканот Тој изјави дека оваа...

Илир Даја - КФ Балкани

Чичко: Имаме уште две финалиња

фудбал 12 мај 2024 17:11 часот

Селекторот на Балканот Илир Даја не сметаше дека трката за шампионската титула е завршена со триумф на...

Илир Даја

Даја: Раното водство ни помогна

фудбал 5 мај 2024 17:19 часот

Селекторот на Балканот Илир Даја изјави дека двата гола постигнати во 25 минути му помогнале на Балканот против Дукаѓини...

Илир Даја - селектор на Балканот

Даја ја смета за тешка победата против Гњилане

фудбал 28 април 2024 17:24 ч

Селекторот на Балканот, Илир Даја, победата над Гњилане ја оцени како многу тешка, но Балканците победија со 2:0.

Илир Даја

Чичко: Не сме задоволни ако не го освоиме Купот

фудбал 24 април 2024 17:10 ч

Селекторот на Балканот, Илир Даја е среќен за минувањето во финалето на Купот на Косово. Но, тренерот Даја вели ...

Илир Даја - селектор на Балканот

Даја: Ждрепката дојде благодарение на победничкиот менталитет

фудбал 20 април 2024 17:19 ч

Селекторот на Балканот Илир Даја се радуваше на изедначениот резултат на дербито против Дрита Резултатот беше 2:2 во саботата во Сухарека.

Илир Даја - селектор на Балканот

Чичко: Го продолжуваме патот, победата не беше лесна

фудбал 13 април 2024 17:10 ч

Селекторот на Балканот, Илир Даја, во саботата во текот на денот се радуваше на победата на гостувањето кај Фероникели 74. Тој има...

Илир Даја - селектор на Балканот

Даја се радува на резултатот: Има уште осум финалиња

СПОРТ 7 април 2024 17:10 ч

Селекторот на Балканот Илир Даја е задоволен од постигнатиот резултат на теренот против Лирија Призрен. Но тој...

Илир Даја

Даја: Празничен ден за градот Сухарека

фудбал 3 април 2024 19:05 ч

Селекторот на Балканот Илир Даја изјави дека среда е ден за славење на градот Сухарека.Балканот победи...