ФИФА Евро 2024 KOHA.net

евра 2024 855

„Софаскор“ ја покажа најдобрата формација на „Евро 2024“

„Софаскор“ ја покажа најдобрата формација на „Евро 2024“

фудбал 14 јули 2024 15:39 часот

Непосредно пред финалниот натпревар меѓу Шпанија и Англија, „Софаскор“ кој се занимава со статистика на играчите, го објави составот на...

евра 2024

Најслабата европска единаесетка според „Марка“

евра 2024 14 јули 2024 11:51 часот

Кристијано Роналдо се најде во најслабиот тим на Евро 2024. Големиот шпански весник Марка го објави единаесеттиот...

Англија

Шпанија и Англија играат за историјата

евра 2024 14 јули 2024 09:30 часот

По финалето на ЕП 2024 меѓу Шпанија и Англија, една од репрезентациите ќе слави. И што и да е...

Јамал и Мбапе

Младите и навивачите славеа, ѕвездите се соочија со тешкотии

евра 2024 14 јули 2024 08:30 часот

Се појавија нови имиња и големите имиња не се претставија според очекувањата. Навивачите имаат ...

Луис де ла Фуенте

Де ла Фуенте, третиот најстар тренер во европските финалиња

евра 2024 13 јули 2024 20:07 часот

Селекторот на Шпанија, Луис де ла Фуенте со 63 години и 23 дена ќе стане трет селектор на...

Свен-Горан Ериксон

Ериксон со емотивно писмо за „Три лава“

евра 2024 13 јули 2024 18:39 часот

Поранешниот фудбалски селектор на Англија од 2001 до 2006 година, 76-годишниот Свен Горан Ериксон, испрати емотивно писмо до...

Родри

Фердинанд многу мисли на Родри

евра 2024 13 јули 2024 17:10 часот

Поранешниот дефанзивец на Манчестер Јунајтед, Рио Фердинанд, го оцени шпанскиот играч за врска Родри како најдобар во светот во моментов.

платини

Кој го држи рекордот по голови на европски турнир?

евра 2024 13 јули 2024 16:57 часот

За прв пат по 12 години три гола би можеле да бидат доволни за освојување на „Златната копачка“ во...

Кукурела

Кукурела зборува за критиките кои ги добил во Челзи

евра 2024 13 јули 2024 16:50 часот

Бекот Марк Кукурела се соочи со многу критики од навивачите за неговите настапи во тимот...

Деклан Рајс

Рајс се надева дека ќе го освои „Евро 2024“

евра 2024 13 јули 2024 16:40 часот

Репрезентативецот на Англија во фудбал в недела во Берлин во финалето на Европското „Германија 2024“ ќе се сретне со Шпанија...

Иан Оџерс

Оџерс, специјалниот навивач на Англија

евра 2024 13 јули 2024 15:05 часот

Супернавивач на Англија ќе биде во Берлин на финалето против Шпанија во недела навечер 56.

Шпанија

Шпанија од 2024 година „сака да се сеќава“

евра 2024 13 јули 2024 15:04 часот

За Шпанија неделното финале против Англија ќе биде петто на Европското првенство. „Ла Роха“ е три ...

Ердин Хашани

Хашани ја гледа Шпанија како „малку пофаворит“ од Англија

евра 2024 12 јули 2024 23:16 часот

Фудбалскиот селектор, Ердин Хашани изјави дека Шпанија е малку пофаворит од Англија во пресрет на финалето на...

Ламин Јамал и Џуд Белингем

Најдоброто од Европа против претставникот кој не се предава

евра 2024 12 јули 2024 21:00 часот

Еден е најдобриот претставник на турнирот и е на прагот да постигне нов успех благодарение на тинејџерот ...

кукурела и сака

Петте битки кои ќе го одлучат финалето

евра 2024 12 јули 2024 20:05 часот

Шпанија и Англија ќе се сретнат в недела во финалето на ЕП 2024. Големото финале се игра од 21 часот...

Оли Воткинс

Тоа што стана херој на Англија не го шокираше Воткинс

евра 2024 12 јули 2024 19:45 часот

Оли Воткинс рече дека никогаш не ја изгубил вербата дека може да биде одлучувачки во обидот на Англија да ...

Олмо

Олмо: Дојдовме до финалето со многу тешкотии

евра 2024 12 јули 2024 19:30 часот

Шпанскиот играч за врска, Дани Олмо, во петокот на прес-конференцијата пред европското финале против Англија во недела, изјави ...

Деклан Рајс

Рајс се надева дека нема да се повтори финалето на „Евро 2020“.

евра 2024 12 јули 2024 19:23 часот

Во финалето на ЕП 2020, Англија беше поразена во финалето од Италија по изведувањето на пенали. Но, играчот од средниот ред Деклан ...

Англија

Голема поддршка за Англија во финалето на „Евро 2024“

евра 2024 12 јули 2024 19:23 часот

Репрезентативецот на Англија во фудбал ќе има голема поддршка од навивачите во финалето на „Евро 2024“. петок...

Петте најдобри европски финалиња

Петте најдобри европски финалиња

евра 2024 12 јули 2024 15:00 часот

„Олимпијастадион“ во Берлин ќе биде домаќин на финалето на 17. Европско фудбалско првенство. Недела од 21:00 часот е...