ФИФА Евро 2024 KOHA.net

Армандо Броја 14

Армандо Броја

Јувентус во преговори за Броја

фудбал 12 јули 2024 18:50 часот

Напаѓачот на Албанија, Армандо Броја може да се појави од следното издание во италијанското првенство во „Серија А“. „Фудбал-Италија“ објави...

Армандо Броја

Броја: Сакав да играм повеќе

евра 2024 24 јуни 2024 година, 23:56 часот

Армандо Броја по мечот со Шпанија изјави дека сака да игра поголема минутажа, но според него, Албанија ...

Армандо Броја

Броја на терен, Албанија може да се врати?

евра 2024 24 јуни 2024 година, 22:18 часот

Албанските навивачи на стадионот неколку пати побараа активирање на Армандо Броја. Силвињо му даде шанса на напаѓачот од минута ...

Армандо Броја

Броја го бара и Волфсбург

фудбал 11 јуни 2024 година, 20:33 часот

Напаѓачот на Албанија, Армандо Броја летово го бараат неколку различни европски тимови Неодамна, германскиот тим...

Армандо Броја

Армандо Броја кон Милано

фудбал 8 јуни 2024 година, 10:07 часот

Напаѓачот на албанската репрезентација Армандо Броја е блиску до преселба во големиот италијански клуб Милан. Тие го направија ова ...

Армандо Броја

Броја повторно го предводи нападот на Албанија

фудбал 7 јуни 2024 година, 18:03 часот

Албанија ја објави формацијата за пријателскиот натпревар против Азербејџан, кој ќе се игра од 19 часот во Унгарија На чело на нападот ќе биде...

Армандо Броја

Броја: Сакам да и помогнам на Албанија со голови и асистенции

фудбал 3 јуни 2024 година, 22:20 часот

Напаѓачот Армандо Броја се надева дека ќе и помогне на Албанија со голови и асистенции на Европското првенство што започнува на 14 јуни во...

Армандо Броја

БиБиСи: Европските клубови го бараат Броја

фудбал 30 мај 2024 17:33 часот

Напаѓачот на Челзи, Армандо Броја го привлече вниманието на неколку екипи во Европа, меѓу кои и францускиот Монако. Напаѓачот на...

Армандо Броја

Монако е заинтересиран за Броха

фудбал 27 мај 2024 13:59 часот

Напаѓачот на Албанија Армандо Броја може да се појави од следното издание во францускиот шампионат, Лига 1. Францускиот медиум „Л’Екип“,...

Армандо Броја

Дортмунд во преговори за Броја

фудбал 9 мај 2024 15:46 часот

Финалистот во Лигата на шампионите, Борусија Дортмунд е во преговори со Челзи за албанскиот напаѓач Армандо Броја. „Сан“ пишува...

Армандо Броја

Дури и Ипсвич во трка за Броја

фудбал 8 мај 2024 17:13 часот

Напаѓачот на Албанија, Армандо Броја се очекува да настапи во следното издание во Премиер лигата на Англија. Бројката не ...

Армандо Броја

Челзи е убеден да го продаде Броха

фудбал 7 мај 2024 18:17 часот

Напаѓачот на Албанија, Армандо Броја конечно ќе го напушти тимот на Челзи во текот на летниот преоден рок, пренесува...

Армандо Броја и Албион Рахмани

Неапол меѓу Броја и Рахмани

фудбал 1 мај 2024 14:14 часот

Напаѓачот Виктор Осимхен се очекува да му се приклучи на Пари Сен Жермен во текот на летото оваа година, додека неговото место во Наполи може да ...

Армандо Броја - Фулам

Неколку минути за Броја

фудбал 14 април 2024 17:08 ч

Фулам во неделата го совлада тимот на Вест Хем Јунајтед со резултат 2:0 во натпреварот кој се сретна со колото...