ФИФА Евро 2024 KOHA.net

Аријанет Муриќи 9

Аријанет Муриќ

Вулверхемптон е заинтересиран за Аро Мурик

фудбал 21 мај 2024 13:07 часот

По Селтик, во конкуренција за услугите на голманот на Косово, Аријанет Муриќ „Фудбалска лига“ влезе и екипата на Вулверхемптон.

Аријанет Муриќ

Муриќи е пречекан со пораз од Премиер лигата

фудбал 19 мај 2024 19:23 часот

Голманот на Косово, Аријанет Муриќ, во саботата беше пречекан од елитата на англискиот фудбал, со пораз во последниот натпревар...

Аријанет Муриќ

Муриќи повторно е ценет од Премиер лигата

фудбал 2 мај 2024 18:51 часот

„Шест извонредни одбрани на шест голмани се номинирани за спасот на месецот во април и можете да им помогнете ...

Аријанет Муриќ

Муриќ повторно во составот на неделата во Премиер лигата

фудбал 29 април 2024 17:27 ч

Познатиот англиски поранешен фудбалер Алан Ширер вторпат по ред го вклучи голманот на Косово Аријанет Муриќ во...

Аријанет Муриќ

Муриќи блеска во „Театарот на соништата“, Барнли заработува бод

фудбал 27 април 2024 17:54 ч

Аријанет Муриќ направи уште една одлична изведба за да му помогне на Барнли да освои бод на патувањето...

Аријанет Муриќ

Муриќи ја наградува вербата на Компани, најдобро против Шефилд

фудбал 20 април 2024 17:56 ч

Ариџанет Мурик на најдобар начин ја награди довербата на тренерот на Барнли, Винсент Компани.

Мурич и Компани

Компани му верува на Муриќи, стартер против Шефилд

фудбал 20 април 2024 15:31 ч

Тренерот на Барнли, Винсент Компани одлучи да му верува на голманот Аријанет Муриќ за натпреварот од 34-та недела во...

Муриќ

Уште една грешка на Муриќ која го чини Барнли бодови

фудбал 13 април 2024 17:45 ч

Аријанет Муриќ преживува црни денови во Премиер лигата.И во сабота, исто како и пред една недела, голманот на...

Аријанет Муриќ

Голманот на Косово успешно го комплетира вториот натпревар во Премиер лигата

СПОРТ 30 март 2024 година 20:41 часот

Голманот на Косово, Аријанет Муриќ успешно го одработи вториот натпревар во Премиер лигата на Англија.Муриќ со...