KOHA.net

СПОРТ

Стихот му обезбедува поен на Клуж

Дефанзивецот Арлинд Ајети продолжи со добрите настапи во романската елита. Во саботата Ајети погоди во 82. минута за да обезбеди бод за ЦФР Клуж.

Клуж во 29. коло му гостуваше на Фарул Констанца.

Натпреварот заврши 1:1. Мештаните поведоа во 65. минута, додека потоа на сцена стапи Ајети и ги израмни бројките.

За албанскиот претставник тоа е трет гол во романскиот шампионат. Тој беше прогласен за најдобар на натпреварот.