ФИФА Евро 2024 KOHA.net

СПОРТ

Уште еден гол на Садик во Индија

Армандо Садику постигна уште еден гол во индиската фудбалска елита.

Садик и Мохун Баган победија со 3-0 против Џамшедпур во петокот вечерта.

32-годишниот фудбалер влезе во игра во 70. минута, додека десет минути подоцна погоди за 3:0.

За него тоа беше петти гол во актуелното издание, додека има и асистенција.

Мохун Багани има 16 бода на 33 натпревари и ја зазема втората позиција.

Одиша е прв со уште два бода.