ФИФА Евро 2024 KOHA.net

СПОРТ

Српските медиуми тешко ќе ја преболат болката што им ја нанесоа Џака и Шаќири

Српските медиуми уште еднаш го изразија својот гнев кон Гранит Џака и Џердан Шаќири.

Швајцарија во вторникот беше елиминирана од Португалија во осминафиналето на Светското првенство, додека насловите на некои српски медиуми беа поврзани со Џака Шаќири. Ова се смета за доказ дека болката што двајцата Албанци им ја нанесоа на српските медиуми нема лесно да се надмине.

Џака и Шаќири блеснаа на мечот против Србија. Швајцарија ја испрати Србија дома. Џака и Шаќири во солзи, Швајцарија испадна - со полна мрежа падна од Мундијалот“, напиша „новости.рс“. Бруталниот Португалец ги „гази“ провокаторите и им дава шест парчиња“, пишува „ало.рс“. Џака и друштвото ги собираат куферите со наведната глава“, напиша „Курир“.