ФИФА Евро 2024 KOHA.net

СПОРТ

Мајорка на Муриќ освојува бодови против Валенсија

Ведат Муриќи

Мајорка на Ведат Муриќи доби вредни бодови за останување во елитата во мечот од 30. коло.

Мајорка одигра нерешено без голови на гостувањето кај Валенсија во саботата вечерта.

Напаѓачот на Косово, Муриќи го комплетираше натпреварот.

Мајорка со ова реми сега има 31 бод на 30 одиграни натпревари.

Во меѓувреме, Валенсија која се бори за место во натпреварувањата на УЕФА има 41 бод на 29 одиграни натпревари.