KOHA.net

СПОРТ

Шабанхаџај дебитира со реми во руското првенство

За Рубин Казан кој одигра 1:1 со Краснодар стартуваа напаѓачот Мирлинд Даку и офанзивниот играч за врска Дардан Шабанхаџај. Натпреварот во саботата беше 19. коло во руското првенство.

Даку го комплетираше натпреварот, но без да може да постигне гол. Шабанхаџај беше заменет во 73. минута. Тоа беше неговото деби во руската елита. Тој беше прекомандуван во Рубин Казан од словенечкиот тим Мура.