KOHA.net

СПОРТ

Ливерпул лесно го минува Саутемптон, се чека дербито со Јунајтед

Ливерпул лесно го мина петтото коло од ФА Купот.

„Црвените“ предводени од Јирген Клоп по победата во „Карабао купот“ во неделата против Челзи, победија со 3:0 против Саутемптон.

18-годишниот играч од средниот ред Луи Кумас погоди за 1:0 во 44. минута.

Последните два гола во вториот дел ги постигна уште еден 18-годишен Џејден Денс.

Тој беше вклучен во 62. минута, додека погоди во 73. и 88. минута за победа од 3:0.

Во четврт-финалето Ливерпул ќе игра на „Олд Трафорд“ против Манчестер Јунајтед.