KOHA.net

СПОРТ

Адам го навредува неговата „мајка Албанка“

Динамо Загреб го доби дербито на хрватскиот шампионат против Риека со 1:0. Натпреварот се одигра во недела на стадионот „Максимир“ во Загреб.

Ултра навивачите на Ријекас, „Армада“ по мечот го навредуваа капитенот на Динамо, Аријан Адеми.

Според хрватскиот сајт „гол.хр“, Адем бил навредуван од неговата „мајка Албанка“.

Навредите се случија додека навивачите на Риека чекаа да го напуштат стадионот.

Адеми во придружба на семејството помина покрај трибината на која беа гостинските навивачи и во оваа прилика беше навредуван на национална основа. Фрлено е и столче во правец на Адем, пишува хрватскиот сајт.