ФИФА Евро 2024 KOHA.net

СПОРТ

Миленикот на тренерот Сантос Рашица

Се зголемува формата на Милот Рашица кај Бешикташи. Косовскиот фудбалер, кој дојде во тимот на почетокот на актуелната сезона, стана најважниот напаѓач на тимот.

Рашица го доби воодушевувањето и на тренерот Фернандо Сантош, пишува „trtspor.com.tr“.

Се дознава дека португалскиот тренер бил задоволен од настапот на 27-годишниот фудбалер, особено поради неговата ефикасност во нападот и помошта што ја пружа во одбраната.

27-годишниот фудбалер постигна четири гола и трипати асистираше на 19 натпревари во турската Суперлига. Тој има договор со Бешикташ до јуни 2027 година.