KOHA.net

СПОРТ

Јунајтед победи во обратна насока против Нотингем

Манчестер Јунајтед забележа победа со превртување на резултатот против Нотингем Форест. Јунајтед го совлада Нотингем со 3:2 во саботата и покрај тоа што беше негатива од 2:0 во првите четири минути од натпреварот во третата недела од англиската Премиер лига.

Првиот гол го постигна Таиво Авонији во втората минута. Две минути подоцна Вили Боли погоди за 2:0.

Кристијан Ериксен погоди за 2:1 во 17. минута, додека Касемиро ги израмни бројките во 52. минута.

Стрелец на победничкиот гол беше Бруно Фернандеш од пенал. Тој погоди во 76. минута.

Од три натпревари Јунајтед има освоено шест бода, додека Нотингем има три бода.