KOHA.net

СПОРТ

Рекордот на мечот против Србија го бараат и Џака и Шаќири

Дека мечот со Србија е посебен за Гранит Џака и Џердан Шаќири, за ова не се ни дискутира. Освен што се максимално мотивирани, Џака и Шаќири можат да постават рекорди на вечерашниот натпревар, напиша blick.ch.

Се очекува и двајцата да го одиграат 11-от натпревар за Швајцарија на Мундијалот, што е рекорд.

Се очекува и Рикардо Родригез да го одигра 11. натпревар.

Натпреварот меѓу Швајцарија и Србија се игра од 20 часот. На Швајцарија и треба реми за да се пласира. На Србија и треба само победа.