KOHA.net

СПОРТ

Лестер инсистира дека Фофана не си оди

Екипата на Лестер Сити е решена да го задржи дефанзивецот Весли Фофана и за новата сезона.

Така, во понеделникот во интервју за англиските медиуми инсистираше тренерот на Лестер, Брендон Роџерс. Пред неколку дена беше објавено дека Челзи пројавил интерес за Фофана, на која Лестер и одредил цена од над 90 милиони евра.

„Фофана е неверојатен талент и нема да биде продадена. Тој е среќен овде и лично сметаше на неговите услуги за новата сезона“, изјави Роџерс. 21-годишната Фофана има договор со Лестер до 2027 година.