ФИФА Евро 2024 KOHA.net

СПОРТ

Гњилане го постигнува првиот гол во Липјан

Гњилани поведоа во мечот на гостувањето кај Улпијана.

Герхард Проњи го постигна голот за предност за Гилана на натпреварот кој се игра на стадионот „Сами Кељменди“ во Липјан, по асистенцијата на Елтон Кејлес во 35. минута.

Натпреварот припаѓа на 32.коло од Косовската Супер лига во фудбал.