ФИФА Евро 2024 KOHA.net

Холивуд

Двејн Џонсон сонувал да стане пејач на кантри музика

Фановите на кантри музика, Двејн „Рок“ Џонсон

Познатата ТВ ѕвезда, Двејн Џонсон, инаку познат како „Карпата“, откри нешто нераскажано за себе.

Тој откри дека кога бил мал сонувал да стане пејач од жанрот кантри музика.

„Кога имав осум години можев да ги пеам сите песни на Хенк Џуниор, многу песни на Хенк Сениор, Мерл и Џони Пејчек. Кога имав 0 години бев во Нешвил и немав пари. Живеев во мотел и размислував да станам кантри пејачка. Отидов на Броуд Стрит и се дружев со некои од нив и се обидував да влезам во музичка група“, рече Двејн при сеќавање на својот покоен татко со кого го поврзуваше овој музички жанр.

„Контри музиката ме поврзува со татко ми, многу ми недостига. Го изгубив ненадејно во 2020 година, кантри беше музиката што ја поврзувавме еден со друг. Татко ми беше професионален борач. Затоа живеевме во Тексас, Џорџија, Тенеси и Флорида“, продолжи тој.

Ѕвездата неодамна се појави во спотот за песната на кантри пејачот Крис Џонсон „Watcha See Is Whatcha Get“ и се надева дека повторно ќе соработува со него во чест на неговата покојна татковска фигура.