ФИФА Евро 2024 KOHA.net

SHOWBIZ

Лили Гледстон ќе води во живо во сабота навечер

Познатата актерка на филмот „Killers Of The Flower Moon“, Лили Гледстон, изјави дека нејзиниот сон уште од детството бил да го води шоуто „Saturday Night Live“.

„Она што отсекогаш сум го сакала е да бидам водителка на Saturday Night Live“, изјави таа за The People.

Лили, која е првата индијанска актерка која е номинирана од Академијата за филмски уметности и науки за Оскар, рече дека е возбудена што ќе присуствува на церемонијата следниот викенд.

Таа рече дека е многу среќна што ќе биде присутна за да ужива во успехот на филмот „Убијци на цветната месечина“.

Актерката исто така стави до знаење дека ќе облече пристојна облека.

„Дефинитивно би рекол дека ќе носам облека што е музејска. Ќе ви докажам дека автохтоните креации припаѓаат на црвениот тепих покрај луксузната мода. Едвај чекам“, изјави ѕвездата.