ФИФА Евро 2024 KOHA.net

SHOWBIZ

Џенифер Лопез открива дека била злоставувана во врска

Најпознатата пејачка во светот, со латино потекло, Џенифер Лопез, во својот нов документарец покажа многу детали за својот живот, каде зборуваше и за еден од нејзините бивши партнери за кој вели дека го навредувал.

„Имаше луѓе во мојот живот кои рекоа „Те сакам“, но потоа не ги направија работите што се совпаѓаат со тој збор“, рече Лопез во нејзиниот документарен филм „The Greatest Love Story Never Told“, пренесува FemaleFirst.

Понатаму таа рече дека еднаш психолог ја прашал што би ѝ рекла на нејзината ќерка доколку доживее такво нешто.

„Би го извадил веднаш од таму и би му рекол никогаш да не гледа назад. Но, за мене сето тоа беше матно и комплицирано. Ми се чинеше како да гледам низ маглата“, изјави Лопез.

Иако не кажала дека ја тепал некој од нејзините партнери, признала дека била малтретирана на различни начини со тоа што ја грабнале и влечеле со сила и и кажувале неприфатливи работи.

Не сум била во ниедна врска во која сум тепана, фала богу, но дефинитивно сум малтретирана и се случија некои лоши работи“, изјави пејачката.

Таа исто така се осврна на ова прашање во нејзиниот филм This Is Me...Now: A Love Story, во сцена каде што е видена во стаклена куќа како ја пее песната „Rebound“.

„Морате да дојдете до тој момент кога ќе се засрамите толку многу што околностите стануваат толку болни и непријатни што ќе кажете „Не сакам повеќе ваква врска“, се вели во текстот на песната.

И покрај тоа што ѕвездата зборуваше за овој дел и во своите мемоари „Вистинска љубов“ во 2014 година, но како и тогаш, така и сега, таа не спомна имиња.