ФИФА Евро 2024 KOHA.net

SHOWBIZ

Bad Bunny е тужен од група за заштита на животните

Латино холивудската ѕвезда Bad Bunny е тужена од групата за права на животните ПЕТА, откако се појави на сцената со коњ, пишува TMZ.

29-годишникот ги изненади своите обожаватели откако се појави на сцената седејќи на коњ на првиот концерт што го одржуваше како дел од неговата турнеја „Most Wanted“ во Солт Лејк Сити, Јута, минатата среда.

PETA го осуди чинот на Bad Bunny и му нареди да престане да користи животни на сцената.

„„Лошо зајаче“ со користење на турнески коњ е сурово и неодговорно. Коњ, вие или вашите обожаватели може да се повредите“, се вели во описот на видеото што го сподели PETA на TikTok.

„Односите меѓу нас не се добри по овој чин. Лошо зајаче што те натера да помислиш дека е добра идеја да го изложиш коњот на бучава, светла, магла и врескање на илјадници луѓе? Јасно е дека коњот не сака да биде таму. Ве молиме да не носите животни на вакви претстави. Сакаат да живеат во мир и да не се користат за вашите спектакли“, продолжува текстот од видеото на Пета.

На Bad Bunny му се врати коњот кога излезе на сцената во Лас Вегас во петокот и допрва треба да одговори на Пета.

Пета претходно исто така го осуди музичарот Сеело Грин откако минатата година јаваше на коњ на забава и падна.

Видео: