ФИФА Евро 2024 KOHA.net

SHOWBIZ

Дуа Липа ги заслепува присутните на гала вечерта на Музејот на Академијата за филм

Светски познатата пејачка со потекло од Косово, Дуа Липа ја воодушеви публиката со своето појавување на гала вечерта што се одржа во Музејот на филмската академија во Лос Анџелес, САД.

За оваа вечер таа избра да облече црн фустан од тантела, кој беше целосно проѕирен, од Шанел. Ѕвездата го спои фустанот со црна долна облека и го дополни изгледот со пар дијамантски накит Tiffany & Co.

Липа во ноември за престижниот магазин „Variety“ изјави дека подготвува нови песни.

Сликата

„Во моментов сум во светот на „Худини“. Веќе сум возбуден што потпишав договори за издавање нови песни. Интензитетот на одговорот на сите искрено ме израдува многу. Тоа е неверојатно. Тоа е најдобриот одговор што сум го добил досега од сè што сум направил. Многу сум среќна и подготвена да го започнам новото поглавје“, изјави Липа.

Ѕвездата не можеше да ги сокрие емоциите поради тоа што е номиниран за наградата Греми, со песната „Dance The Night“, која е саундтракот на овогодинешниот најпопуларен филм „Барби“.

„Навистина е толку возбудливо и сон да се биде дел од толку голем филм. Неверојатно е. Се чувствувам многу среќен. Забавно е да се види реакцијата на луѓето, целата енергија зад филмот, значењето зад него, солидарноста меѓу жените Таму беше убаво да се види“, продолжи уметникот.

Сликата