ФИФА Евро 2024 KOHA.net

SHOWBIZ

Ким и Клои и нивните пријатели стануваат кукли „Брац“.

Телевизиските ѕвезди Ким и Клои Кардашијан, заедно со нивните пријателки Оливија Пирсон и Натали Халкро, станаа „брац“ кукли за забавата по повод Ноќта на вештерките.

Клои беше таа што ја сподели фотографијата покажувајќи го изгледот на ѕвездите како кукла, облечена во боксерски мини здолништа и комбинирајќи ги со долги чорапи.

Ким за претходните Ноќта на вештерките се облекуваше како Wonder Woman, Црвенкапа итн.

А Клои претходно беше облечена како лошиот лик од филмот „101 dalmations“, Круела Девил, „Жена мачка“, египетска божица итн.

Клои на Инстаграм сподели видео на кое се гледа како заедно со Ким ги отстрануваат вештачките усни што ги ставија за да ја направат кукла.

Во меѓувреме, во текот на август, нивната сестра Кајли Џенер соработуваше со компанијата MGA Entertainment за да создаде колекција на кукли „Bratz“.

Таа рече дека од детството била љубител на кукли.

{галерија}