ФИФА Евро 2024 KOHA.net

SHOWBIZ

„Миротворец“, новата серија на актерот Џон Сина

Фото: АП/Асошиетед прес

Објавени се првите слики од серијата „Миротворец“, која е продолжение на филмот „Одредот самоубијци“, а се фокусира на ликот на актерот Џон Сина.

Новата серија во режија на Џејмс Ган беше официјално најавена во јули, еден ден пред лансирањето на проектот „The Suicide Squad“ во кината.

Боречката ѕвезда и актер Џон Сина го играше наивниот, но моќен суперхерој Миротворец во претходниот филм на DC Comics и сега ќе ја повтори улогата во серијата Max на HBO, која ќе биде промовирана на 13 јануари 2022 година.

На настанот на DC FanDome, кој се одржа во саботата, на 16 октомври, беше откриен датумот на лансирање на овој проект заедно со неговиот прв трејлер, каде Peacemaker се враќа во акција по битката што за малку ќе му го одземе животот во „The Suicide Squad“. .

Во интервју за порталот „Collider“, режисерот Ган откри повеќе детали за актерската екипа вклучени во новата серија.

Во претстојниот проект има шест главни ликови кои се, Миротворец кој го толкува Цена, Леота Адебајо која ја игра Даниел Брукс, Емилија Харкурт портретирана од Џенифер Холанд, Вигиланте која ја игра Фреди Строма, Клемсон Мурн кој во серијата е портретиран од Чуквуди Ивуџи. и Џон Економос, оваа улога ја толкува Стив Аџи.

Според режисерот Џејмс Ган, сите шест ликови се во центарот на приказната на серијата. Тој исто така најави дека серијата од осум епизоди ќе се фокусира на една голема приказна, иако сите ликови ќе го следат своето уникатно патување.