ФИФА Евро 2024 KOHA.net

SHOWBIZ

Маргот Роби и нејзиниот сопруг не поминуваат ниту момент одвоени еден од друг

Маргот Роби и Том Акерли

Актерката Маргот Роби и нејзиниот сопруг Том Акерли поминуваат „24 часа на ден заедно“. 

Продуцентот на филмот проговори за својот брак со ѕвездата на филмот „Барби“, велејќи дека нивната врска е „тивка“ и дека не поминуваат ниту момент одвоени еден од друг.

Тој за весникот „Тајмс“ изјави дека поминале „24 часа заедно“ и на прашањето за мешање на личниот и професионалниот живот, тој додал: „Тивко е. Немаме лоши моменти. Нашите животи станаа едно“.

Заедно, Маргот и Том (34) создадоа филмови меѓу кои и добитникот на Оскар „Јас“, Тоња и млада жена што ветува, како и блокбастерот „Барби“ од 2023 година.

На прашањето дали парот некогаш има несогласување, Том рече дека единствениот пат кога се расправаат е околу колачиња покриени со чоколадо. „Се чувствувам Австралијка, Маргот се чувствува Британка. Се расправаме само дали се подобри Тим Тамс или Пингвините (тип на чоколадо)“, нагласи тој.

Маргот рече дека парот има две страсти кои ги делат и кон кои работат. „Нашите страсти се филмовите и пијалоците. И сега се занимаваме со двете. Се чувствувам среќна што имам таков сопруг“, нагласи таа.

Двојката се запознала во Белгија во 2013 година додека работела на драмата Suite Française и се венчале три години подоцна во 2016 година.