ФИФА Евро 2024 KOHA.net

SHOWBIZ

Пост Мелоун во стравопочит од неговата восочна фигура

Постави Мелоун

Познатата музичка ѕвезда, Пост Мелоун, делуваше воодушевено од сличноста меѓу него и восочната фигура направена од музејот „Мадам Тисо“. Тој го посети ова уметничко дело зад сцената на музичкиот фестивал Governors Ball, пред фигурата да биде изложена на јавноста во Лас Вегас.

Неодамна финализираната восочна фигура на пејачот се заснова на иконскиот изглед на Мелоун за време на неговиот прв настап во Saturday Night Live во мај 2022 година. Тој носеше црна Том Форд јакна, маица со врат, црни фармерки и каубојски чизми.

Уметникот номиниран за наградата „Греми“ ги освои срцата на јавноста ширум светот со хитовите како „Circles“, „Sunflower“, „Better Now“ и „Cagratulations“. Низ годините, тој соработуваше и со истакнати пејачи на музичката сцена како Бијонсе, Тејлор Свифт, The Weeknd и неодамна со пејачот на кантри музиката, Морган Вален.

Фановите на Пост Мелоун ќе можат да ја посетат и да се фотографираат со неговата восочна фигура во музејот Мадам Тисо во Лас Вегас почнувајќи од 17 јуни.