ФИФА Евро 2024 KOHA.net

SHOWBIZ

Селин Дион „за малку ќе умрела“ од болеста од која боледува

Селин Дион

Селин Дион

Фото: Асошиетед прес

Селин Дион „за малку ќе умрела“ за време на нејзината битка со синдромот на вкочанета личност.

55-годишната пејачка, на која есента 2022 година и беше дијагностицирано автоимуно невролошко пореметување, кое ги погодува мускулите, ќе ја документира својата битка со здравјето во документарецот „Јас сум: Селин Дион“.

Сепак, непосредно пред објавувањето, интервјуто на пејачката ќе биде објавено на NBC и водителката која го водеше интервјуто, Хода Котб изјави дека е шокирана од тешкотиите со кои се соочува хит-артистот „My Heart Will Go On“.

Селин Дион сега е подобра, но речиси беше мртва, што и таа го кажува“, рече Котб.

Трејлерот за документарецот беше објавен оваа недела. 

Канадската пејачка Дион и претходно покажа дека речиси секој ден оди на разни терапии, но дека никогаш нема да се излечи од нејзината состојба. 

„Добро сум, но има многу работа. Болеста не ја победив, бидејќи таа се уште е во мене и ќе биде засекогаш“, изјави Дион во интервју за „Франс Вог“.