ФИФА Евро 2024 KOHA.net

SHOWBIZ

Диди го призна насилството врз поранешната девојка

Шон „Диди“ чешли

Шон „Диди“ Комбс се извини за своите постапки кои ги нарече „неоправдани“ откако CCTV покажа снимка на која тој ја напаѓа пејачката Касандра „Кејси“ Вентура.

Говорејќи во видеото објавено на неговиот профил на Инстаграм, рап ѕвездата рече дека ја презема целосната одговорност за своите постапки во клипот.

На снимката, емитувана од Си-Ен-Ен претходно оваа недела, се гледа како Комбс ја клоца и турка Вентура во ходникот на хотелот.

„Се чувствував згрозено кога го направив тоа. Сега сум згрозен“, рече тој во својата изјава. „Отидов и побарав стручна помош. Отидов на терапија, отидов на рехабилитација. Морав да го молам Бога за неговата милост и благодат. Многу ми е жал".

Се чини дека снимката е снимена на 5 март 2016 година.

Според Си-Ен-Ен, снимката е снимена во сега затворениот хотел Интерконтинентал во Сенчури Сити, Лос Анџелес.