KOHA.net

Церемонија на доделување

Тејлор Свифт доминира во шоуто iHeartRadio

Тејлор Свифт

Фото: Асошиетед прес

Доделувањето на наградите iHeartRadio се одржа во вторникот вечерта во театарот Долби во Лос Анџелес, а суперѕвездата Тејлор Свифт, која не присуствуваше, доминираше во ноќта.

Свифт беше почестена со награди како „Уметник на годината“, „Најдобар од поп жанрот“, „Турнеја на годината“, „Најдобар текст (за песната It Is Over Now) и неколку други награди, пренесува FemaleFirst.

Таа се заблагодари на шоуто преку снимено видео.

„Сакам да ви се заблагодарам на сите за овие награди. iHeart, вие бевте неверојатни поддржувачи во текот на мојата кариера. На 19-ти април објавувам нов албум наречен „Одделот за измачени поети“ и многу сум горд на тоа. Едвај чекам да го споделам со вас. Ви благодарам што гласавте за мене за наградата „Уметник на годината“. Ни претстојат многу добри работи. Ви благодарам“, рече Свифт во видеото.

Во меѓувреме, на оваа ревија песна на годината беше прогласена за „Kill Bill“ од страна на уметникот СЗА, кој ја доби и наградата „Најдобар R&B женски изведувач“.

Познатата пејачка Шер беше почестена со наградата „Икона“.